Skip to content

691 Audrey Dr

Rahway, NJ 07065

Built 1942

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 28, 2023

Property Information

Block258
Lot32
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityRahway City
Tax Map Page71

Building Details

Building Class46
Description2A-B
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage1,232
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$30,900
38%
Improvement Value:$50,300
62%
Total Assessment$81,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,013+3.3%
2024$5,824+3.2%
2023$5,644+0.4%
2022$5,623+1.3%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$330,000
Sq Ft1,232DeedBook 6477, Page 2805Recorded8/17/2022

Property Sale

Sale
$91,500
DeedBook 5141, Page 188

Property Sale

Sale
$55,000
DeedBook 3321, Page 967

Property Built

Built

Year Built: 1942