Skip to content

Main St

Rahway, NJ 07065

Vacant Land

Last Sale Price
$83,000,000
Last Sale Date
Apr 5, 2024

Property Information

Block318
Lot1.02

Sq Footage---
Acreage0.85

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$484,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$484,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$36,600+3.2%
2024$35,482+3.5%
2023$34,267+0.0%
2022$34,267
Property History

Property Sale

SaleMulti
$83,000,000
DeedBook 6542, Page 2134Recorded4/11/2024

Also conveyed in this deed

1 parcel

Property Sale

Sale
$180,000

From:

To:

DeedBook 6289, Page 319Recorded10/3/2018