Skip to content

352 E Milton Ave

Rahway, NJ 07065

Built 1930

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 23, 2006

Property Information

Block328
Lot6
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityRahway City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class35
DescriptionS
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage784
Acreage0.03

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$31,900
47%
Improvement Value:$36,300
53%
Total Assessment$68,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,050+3.2%
2024$4,891+3.2%
2023$4,741+0.4%
2022$4,723+1.3%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$130,000
DeedBook 5364, Page 610

Property Sale

Sale
$50,000
DeedBook 3591, Page 5

Property Sale

Sale
$35,900
DeedBook 3243, Page 135

Property Built

Built

Year Built: 1930