Skip to content

Jensen Ave

Rahway, NJ 07065

Public Property

Last Sale Price
$1,200,000
Last Sale Date
Apr 1, 2010

Property Information

Block32
Lot23

Zoning---
Sq Footage1
Acreage0.31

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$66,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$66,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2013$3,805+12.4%
2012$3,384+4.7%
2011$3,233+3.0%
2010$3,139+3.7%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$1,200,000
DeedBook 5810, Page 23