Skip to content

Pinewood St

Rahway, NJ 07065

Vacant Land

Last Sale Price
$2,375,000
Last Sale Date
Feb 17, 2022

Property Information

Block350
Lot5

Sq Footage---
Acreage0.34

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$92,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$92,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,813+3.3%
2024$6,598+3.2%
2023$6,395+0.4%
2022$6,371+1.3%
Property History
Sales4

Property Sale

Sale
$495,000
DeedBook 5301, Page 260

Property Sale

Sale
$295,000
DeedBook 4427, Page 187

Property Sale

Sale
$301,000
DeedBook 3553, Page 256