Skip to content

466 Teneyke Pl

Rahway, NJ 07065

Built 1965

Last Sale Price
$247,000
Last Sale Date
May 14, 2014

Property Information

Block386
Lot6
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityRahway City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description2A-F
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage2,028
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$46,900
29%
Improvement Value:$115,600
71%
Total Assessment$162,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,033+3.2%
2024$11,655+3.2%
2023$11,295+0.4%
2022$11,253+1.3%
Property History

Property Sale

Sale
$247,000

From:

To:

Sq Ft2,028DeedBook 6003, Page 881Recorded5/19/2014

Property Sale

Sale
$254,900
DeedBook 5377, Page 388

Property Built

Built

Year Built: 1965