Skip to content

546 Teneyke Pl

Rahway, NJ 07065

Built 1925

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 12, 2013

Property Information

Block387
Lot24
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityRahway City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class19
DescriptionF&G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,318
Acreage0.09

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$40,100
39%
Improvement Value:$63,400
61%
Total Assessment$103,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,664+3.2%
2024$7,423+3.2%
2023$7,194+0.4%
2022$7,167+1.3%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$75,000
DeedBook 3484, Page 96

Property Built

Built

Year Built: 1925