Skip to content

330 Rudolph Ave

Rahway, NJ 07065

Built 1956

Last Sale Price
$136,000
Last Sale Date
Sep 24, 1998

Property Information

Block46
Lot22
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityRahway City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
DescriptionF&G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,034
Acreage0.13

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$63,900
46%
Improvement Value:$74,300
54%
Total Assessment$138,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,234+3.3%
2024$9,912+3.2%
2023$9,606+0.4%
2022$9,570+2.5%
Property History

Property Sale

Sale
$136,000
DeedBook 4727, Page 63

Property Built

Built

Year Built: 1956