Skip to content

90 W Milton Ave

Rahway, NJ 07065

Built 1953

Last Sale Date
Jan 10, 2020

Property Information

Block89
Lot4

Sq Footage---
Acreage0.45

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$156,200
12%
Improvement Value:$1,143,800
88%
Total Assessment$1,300,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$98,306+3.2%
2024$95,303+3.5%
2023$92,040+0.8%
2022$91,325+2.7%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1953