Skip to content

920 Bryant St

Rahway, NJ 07065

Built 1930

Last Sale Date
Dec 11, 2015

Property Information

Block98
Lot20
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityRahway City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class19
DescriptionF&2G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.09

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$49,200
38%
Improvement Value:$81,900
62%
Total Assessment$131,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,708+3.2%
2024$9,402+3.2%
2023$9,113+0.4%
2022$9,079+1.3%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1930