Skip to content

357 Westfield Ave E

Roselle Park, NJ 07204

Commercial

Last Sale Price
$400,000
Last Sale Date
Aug 1, 2024

Property Information

Block1107
Lot22
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityRoselle Park Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description1SCB GARAGE
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$227,400
61%
Improvement Value:$147,600
39%
Total Assessment$375,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$16,579+2.5%
2024$16,170+4.8%
2023$15,428-7.7%
2022$16,712+1.3%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$400,000

From: DEANGELO, LISA, EXC

To: WESTFIELD CRANFORD PLAZAVI LLC

DeedBook 6553, Page 11NU CodeEstate / executor (10)Recorded8/8/2024