Skip to content

435 Willow Ave

Roselle Park, NJ 07204

Built 2014

Last Sale Price
$279,900
Last Sale Date
Jun 30, 2006

Property Information

Block303
Lot7
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityRoselle Park Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class45
Description2SF2BIG 2 2UNIT
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage4,523
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$137,500
24%
Improvement Value:$434,300
76%
Total Assessment$571,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$25,279+2.5%
2024$24,656+4.8%
2023$23,524+0.7%
2022$23,364+1.3%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2014

Property Sale

SaleMulti
$279,900

From:

To:

DeedBook 5593, Page 176Recorded7/13/2006