Skip to content

330 Seaton Ave

Roselle Park, NJ 07204

Built 1955

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 25, 2005

Property Information

Block305
Lot8
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityRoselle Park Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class45
Description2SF1AG2UNITS
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage2,612
Acreage0.14

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$127,500
39%
Improvement Value:$199,500
61%
Total Assessment$327,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,457+2.5%
2024$14,100+4.8%
2023$13,453+0.7%
2022$13,361+1.3%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1955