Skip to content

267 Clay Ave W

Roselle Park, NJ 07204

Built 1920

Last Sale Price
$79,000
Last Sale Date
Apr 26, 1985

Property Information

Block308
Lot7
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityRoselle Park Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class16
Description1.5SF1UG
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage759
Acreage0.08

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$98,300
62%
Improvement Value:$59,100
38%
Total Assessment$157,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,959+2.5%
2024$6,787+4.8%
2023$6,475+0.7%
2022$6,431+1.3%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$79,000
DeedBook 3402, Page 957

Property Built

Built

Year Built: 1920