Skip to content

354 Clay Ave W

Roselle Park, NJ 07204

Built 1942

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 11, 2002

Property Information

Block309
Lot2
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityRoselle Park Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class45
Description2SB 2AG 2UNITS
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage2,170
Acreage0.22

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$93,300
35%
Improvement Value:$173,800
65%
Total Assessment$267,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,808+2.5%
2024$11,517+4.8%
2023$10,988+0.7%
2022$10,914+1.3%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$185,000
DeedBook 4952, Page 121

Property Built

Built

Year Built: 1942