Skip to content

36 Webster Ave E

Roselle Park, NJ 07204

Built 1915

Last Sale Price
$375,000
Last Sale Date
Dec 31, 2002

Property Information

Block804
Lot14
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityRoselle Park Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class45
Description2SF2UG2UNITS
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage3,300
Acreage0.23

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$106,800
30%
Improvement Value:$249,100
70%
Total Assessment$355,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$15,734+2.5%
2024$15,346+4.8%
2023$14,642+0.7%
2022$14,542+1.3%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$375,000

From:

To:

DeedBook 5354, Page 756Recorded1/24/2003

Property Built

Built

Year Built: 1915