Skip to content

20 Clay Ave E

Roselle Park, NJ 07204

Built 1910

Last Sale Date
Dec 12, 2015

Property Information

Block809
Lot8
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityRoselle Park Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class45
Description2SF2UG 2UNITS
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage2,407
Acreage0.19

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$101,700
37%
Improvement Value:$173,700
63%
Total Assessment$275,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,175+2.5%
2024$11,875+4.8%
2023$11,330+0.7%
2022$11,253+1.3%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1910