Skip to content

25 Williams St

Roselle Park, NJ 07204

Last Sale Price
$157,500
Last Sale Date
Jul 10, 2000

Property Information

Block909
Lot26
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityRoselle Park Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description2SF2UG
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,463
Acreage0.14

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$69,800
34%
Improvement Value:$136,300
66%
Total Assessment$206,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,112+2.5%
2024$8,887+4.8%
2023$8,479+0.7%
2022$8,421+1.3%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$157,500
DeedBook 5000, Page 193

Property Sale

SaleMulti
$145,000
DeedBook 3518, Page 400