Skip to content

330 Princeton Rd

Union, NJ 07083

Last Sale Date
Dec 12, 1980

Property Information

Block1102
Lot2
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityUnion Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
DescriptionF2SFG2
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.18

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$22,300
40%
Improvement Value:$33,000
60%
Total Assessment$55,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,360+3.1%
2024$11,983+6.2%
2023$11,286+2.0%
2022$11,061+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 3242, Page 623