Skip to content

23 Lancaster Rd

Union, NJ 07083

Built 1961

Last Sale Date
May 19, 1992

Property Information

Block1201
Lot28
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityUnion Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
DescriptionF1SFG2
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.15

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$21,500
34%
Improvement Value:$41,700
66%
Total Assessment$63,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,126+3.1%
2024$13,695+6.2%
2023$12,898+2.0%
2022$12,641+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 3839, Page 221

Property Built

Built

Year Built: 1961