Skip to content

15 Midland Blvd

Union, NJ 07083

Built 1979

Last Sale Price
$220,000
Last Sale Date
May 19, 1994

Property Information

Block1305
Lot8
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityUnion Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description2SFL2AG
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.14

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$21,600
33%
Improvement Value:$43,700
67%
Total Assessment$65,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,595+3.1%
2024$14,150+6.2%
2023$13,327+2.0%
2022$13,061+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$220,000
DeedBook 4115, Page 35

Property Built

Built

Year Built: 1979