Skip to content

Union County Pkwy

Union, NJ 07083

Last Sale Price
$382,500
Last Sale Date
Jul 10, 2003

Property Information

Block1606
Lot6
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityUnion Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.14

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$2,100
45%
Improvement Value:$2,600
55%
Total Assessment$4,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,051+3.2%
2024$1,018+6.2%
2023$959+2.0%
2022$940+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$382,500
DeedBook 5382, Page 104