Skip to content

792 Vivian Terr

Union, NJ 07083

Built 1953

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 18, 2005

Property Information

Block205
Lot3
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityUnion Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
DescriptionF1SFG1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.1

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$15,600
48%
Improvement Value:$17,100
52%
Total Assessment$32,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,309+3.2%
2024$7,086+6.2%
2023$6,674+2.0%
2022$6,541+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1953