Skip to content

1879 Arbor La

Union, NJ 07083

Built 1942

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 13, 2023

Property Information

Block2216
Lot4
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityUnion Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
DescriptionF2SFG1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.21

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$22,700
43%
Improvement Value:$29,800
57%
Total Assessment$52,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,734+3.1%
2024$11,376+6.2%
2023$10,715+2.0%
2022$10,501+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1942