Skip to content

443 Stratford Rd

Union, NJ 07083

Built 1941

Last Sale Price
$555,000
Last Sale Date
Sep 3, 2024

Property Information

Block2602
Lot5
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityUnion Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
DescriptionF2SFG1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,208
Acreage0.13

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$22,000
47%
Improvement Value:$24,400
53%
Total Assessment$46,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,371+3.1%
2024$10,054+6.2%
2023$9,470+3.8%
2022$9,121+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$555,000

From:

To:

Sq Ft1,208DeedBook Login required, Page Login requiredRecorded1/15/2025

Property Built

Built

Year Built: 1941