Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
1848 Morris Ave
Union, NJ 07083
Commercial
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 25, 2012
Property Information
Block2801
Lot4
Sq Footage---
Acreage0.65
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$40,600
94%
Improvement Value:$2,600
6%
Total Assessment$43,200
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $9,656 | +3.2% |
| 2024 | $9,361 | +6.2% |
| 2023 | $8,817 | +2.0% |
| 2022 | $8,641 | +32.7% |
Property History
No events match the selected filters.