Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
946 Stuyvesant Ave
Union, NJ 07083
Vacant Land
Last Sale Price
$10
Last Sale Date
May 3, 2024
Property Information
Block2903
Lot10.01
Sq Footage---
Acreage0.5
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$100,400
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$100,400
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $23,549 | +2.7% |
| 2024 | $22,921 | -45.2% |
| 2023 | $41,819 | +1.9% |
| 2022 | $41,046 | +0.0% |
Property History
No events match the selected filters.