Skip to content

912 Linden La

Union, NJ 07083

Built 1954

Last Sale Date
Apr 1, 1977

Property Information

Block3201
Lot4
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityUnion Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
DescriptionF1SFG1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.2

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$20,000
41%
Improvement Value:$28,800
59%
Total Assessment$48,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,907+3.1%
2024$10,574+6.2%
2023$9,960+2.0%
2022$9,761+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 3099, Page 57

Property Built

Built

Year Built: 1954