Skip to content

5 Iorio St

Union, NJ 07083

Last Sale Date
Jan 14, 1997

Property Information

Block3303
Lot3.01
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityUnion Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
DescriptionCB1S
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.54

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$47,100
48%
Improvement Value:$50,400
52%
Total Assessment$97,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$21,792+3.1%
2024$21,127+6.2%
2023$19,899+2.0%
2022$19,502+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 4494, Page 279