Skip to content

765 Andover RdUnion, NJ 07083

Built 1968

Last Sale Price
$140,000
Last Sale Date
Nov 14, 1986

Property Information

Block3603
Lot1
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityUnion Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
DescriptionF2SFG1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.12

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$20,000
41%
Improvement Value:$28,800
59%
Total Assessment$48,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,907+3.1%
2024$10,574+6.2%
2023$9,960+2.0%
2022$9,761+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$140,000
DeedBook 3480, Page 63

Property Built

Built

Year Built: 1968