Skip to content

2679 Killian PlUnion, NJ 07083

Built 1958

Last Sale Price
$343,000
Last Sale Date
Sep 15, 2006

Property Information

Block3804
Lot12
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityUnion Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
DescriptionF1SFG1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.13

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$20,900
43%
Improvement Value:$27,700
57%
Total Assessment$48,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,863+6.4%
2024$10,206+6.2%
2023$9,613+2.0%
2022$9,421+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$343,000
DeedBook 5606, Page 920

Property Built

Built

Year Built: 1958