Skip to content

2471 Woodside RdUnion, NJ 07083

Built 1957

Last Sale Price
$192,000
Last Sale Date
Sep 21, 1995

Property Information

Block3814
Lot14
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityUnion Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
DescriptionF1SFG1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.18

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$21,500
38%
Improvement Value:$35,100
62%
Total Assessment$56,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,651+3.2%
2024$12,265+6.2%
2023$11,551+2.0%
2022$11,321+1.4%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$192,000
DeedBook 4295, Page 284

Property Built

Built

Year Built: 1957