Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
2065 Route 22,West
Union, NJ 07083
Commercial
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 31, 2021
Property Information
Block4008
Lot3
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityUnion Twp
Tax Map Page---
Building Details
Building Class---
DescriptionB1S
Assessment
Land Value:$51,200
39%
Improvement Value:$80,300
61%
Total Assessment$131,500
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $29,392 | +3.1% |
| 2024 | $28,495 | +6.2% |
| 2023 | $26,838 | +2.0% |
| 2022 | $26,303 | +1.4% |
Property History
No events match the selected filters.