Skip to content

2518 Audrey Terr

Union, NJ 07083

Built 1950

Last Sale Price
$388,000
Last Sale Date
Jun 23, 2022

Property Information

Block4411
Lot3
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityUnion Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
DescriptionF1SFG1SWP
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,125
Acreage0.13

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$20,500
48%
Improvement Value:$21,900
52%
Total Assessment$42,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,477+3.1%
2024$9,188+6.2%
2023$8,653+2.0%
2022$8,481+1.4%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$388,000

From: MARKS, MARIANNE, EXC

To: ESPINOZA, CARLOS ALBERTO

Sq Ft1,125DeedBook 6470, Page 2320NU CodeEstate / executor (10)Recorded6/29/2022

Property Built

Built

Year Built: 1950