Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
2707 Morris Ave
Union, NJ 07083
Commercial
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 4, 2000
Property Information
Block4502
Lot3
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityUnion Twp
Tax Map Page---
Building Details
Building Class---
DescriptionS1S
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage1
Acreage0.16
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$24,800
54%
Improvement Value:$21,400
46%
Total Assessment$46,200
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $10,326 | +3.1% |
| 2024 | $10,011 | +6.2% |
| 2023 | $9,429 | +2.0% |
| 2022 | $9,241 | +1.4% |
Property History
No events match the selected filters.