Skip to content

2816 Debra Way

Union, NJ 07083

Last Sale Price
$217,000
Last Sale Date
Oct 24, 2000

Property Information

Block4602
Lot20
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityUnion Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
DescriptionF2SFG1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.12

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$20,500
41%
Improvement Value:$29,500
59%
Total Assessment$50,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,176+3.2%
2024$10,835+6.2%
2023$10,205+2.0%
2022$10,001+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$217,000
DeedBook 5042, Page 318

Property Sale

Sale
$180,000
DeedBook 4164, Page 21