Skip to content

2836 Debra Way

Union, NJ 07083

Last Sale Price
$197,500
Last Sale Date
Sep 28, 1994

Property Information

Block4602
Lot25
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityUnion Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
DescriptionF2SFG2
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.12

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$20,500
34%
Improvement Value:$39,800
66%
Total Assessment$60,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,478+3.1%
2024$13,066+6.2%
2023$12,307+2.0%
2022$12,061+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$197,500
DeedBook 4160, Page 231