Skip to content

25 Martha Ave

Vauxhall, NJ 07088

Built 1965

Last Sale Price
$25,000
Last Sale Date
Sep 18, 2006

Property Information

Block4709
Lot12.01
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityUnion Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
DescriptionF2 1/2SFG2
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$9,500
23%
Improvement Value:$32,500
77%
Total Assessment$42,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,387+3.1%
2024$9,101+6.2%
2023$8,572+2.0%
2022$8,401+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$25,000
DeedBook 5608, Page 497

Property Built

Built

Year Built: 1965