Skip to content

30 Windsor Ave

Vauxhall, NJ 07088

Built 1987

Last Sale Date
Jun 30, 2010

Property Information

Block4803
Lot25
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityUnion Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
DescriptionTWO-FAMILY
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.2

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$17,400
29%
Improvement Value:$42,600
71%
Total Assessment$60,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,411+3.2%
2024$13,001+6.2%
2023$12,245+2.0%
2022$12,001+1.4%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$220,000
DeedBook 3534, Page 709

Property Built

Built

Year Built: 1987