Skip to content

2284 Stecher Ave

Union, NJ 07083

Built 1966

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 26, 2024

Property Information

Block5109
Lot47
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityUnion Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
DescriptionF2SFG2
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,795
Acreage0.09

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$20,900
35%
Improvement Value:$38,500
65%
Total Assessment$59,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,276+3.1%
2024$12,871+6.2%
2023$12,123+2.0%
2022$11,881+1.4%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$181,000
DeedBook 4731, Page 39

Property Built

Built

Year Built: 1966