Skip to content

1977 Ostwood Terr

Union, NJ 07083

Built 1928

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 4, 2022

Property Information

Block5410
Lot6
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityUnion Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
DescriptionF1 1/2SFG1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,262
Acreage0.09

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$14,400
41%
Improvement Value:$20,900
59%
Total Assessment$35,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,890+3.1%
2024$7,649+6.2%
2023$7,204+2.0%
2022$7,061+1.4%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$120,000
DeedBook 4195, Page 266

Property Built

Built

Year Built: 1928