Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
1835 Burnet Ave
Union, NJ 07083
Industrial
Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Oct 8, 2015
Property Information
Block5505
Lot8
Sq Footage---
Acreage1.57
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$71,700
26%
Improvement Value:$207,300
74%
Total Assessment$279,000
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $62,359 | +3.1% |
| 2024 | $60,457 | +6.2% |
| 2023 | $56,941 | +2.0% |
| 2022 | $55,806 | +1.4% |
Property History
No events match the selected filters.