Skip to content

2741 Vauxhall Rd

Union, NJ 07083

Built 1956

Last Sale Date
Aug 3, 1978

Property Information

Block5704
Lot40
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityUnion Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
DescriptionF1SFG2
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.4

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$14,400
31%
Improvement Value:$32,000
69%
Total Assessment$46,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,121+3.2%
2024$9,804+6.3%
2023$9,220+2.1%
2022$9,031+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 3152, Page 6

Property Built

Built

Year Built: 1956