Skip to content

2195 Springfield AveVauxhall, NJ 07088

Last Sale Date
Oct 4, 2017

Property Information

Block5705
Lot1.01

Sq Footage---
Acreage0.34

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$75,000
75%
Improvement Value:$25,000
25%
Total Assessment$100,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$22,351+3.1%
2024$21,669+6.2%
2023$20,409+2.0%
2022$20,002+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$0