Skip to content

263 Hilton Ave

Vauxhall, NJ 07088

Built 1933

Last Sale Date
Jul 25, 1978

Property Information

Block5812
Lot9
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityUnion Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.1

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$11,500
32%
Improvement Value:$24,100
68%
Total Assessment$35,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,957+3.1%
2024$7,714+6.2%
2023$7,266+2.0%
2022$7,121+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 3151, Page 268

Property Built

Built

Year Built: 1933