Skip to content

922 South Avenue W

Westfield, NJ 07090

Built 1920
Commercial

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 4, 1998

Property Information

Block2606
Lot17
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityWestfield Town
Tax Map Page1920

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage1,362
Acreage0.23

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$392,000
82%
Improvement Value:$88,500
18%
Total Assessment$480,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,821+2.1%
2024$10,600+2.0%
2023$10,393+0.2%
2022$10,369+0.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1920