Skip to content

203-215 Ross Place

Westfield, NJ 07090

Other Exempt

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 1, 2021

Property Information

Block3007
Lot3
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityWestfield Town
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description---
Dwellings3
Zoning---
Sq Footage---
Acreage1.08

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:N/A
0%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment---

Tax History

YearProperty taxesChange
2023$46,089+169.8%
2022$17,085+0.4%
2021$17,022+14.4%
2020$14,875+0.6%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$183,500
DeedBook 3782, Page 341