Skip to content

641 Shackamaxon Drive

Westfield, NJ 07090

Built 1930

Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Oct 18, 2023

Property Information

Block4301
Lot62
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityWestfield Town
Tax Map Page1930

Building Details

Building Class17
Description2S-VS-S-DG
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,507
Acreage0.24

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$546,400
64%
Improvement Value:$307,400
36%
Total Assessment$853,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$19,228+2.1%
2024$18,835+2.0%
2023$18,468+0.2%
2022$18,425+0.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1930