Skip to content

761 Radley Rd

Westfield, NJ 07090

Built 1955

Last Sale Price
$635,000
Last Sale Date
Jun 4, 2003

Property Information

Block4401
Lot47
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityWestfield Town
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
Description2S-F-S
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage3,279
Acreage0.37

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$504,500
59%
Improvement Value:$354,400
41%
Total Assessment$858,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$19,342+2.1%
2024$18,947+2.0%
2023$18,578+0.2%
2022$18,535+0.4%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$635,000

From:

To:

Sq Ft3,279DeedBook Login required, Page Login requiredRecorded6/12/2003

Property Built

Built

Year Built: 1955