Skip to content

444 Shades Of Death Rd

Great Meadows, NJ 07838

Built 1999

Last Sale Date
Jan 15, 2009

Property Information

Block105
Lot6.01
Qualifier---
CountyWarren
MunicipalityAllamuchy Twp
Tax Map Page1

Building Details

Building Class17
Description2SF-L-3AG
Dwellings1
ZoningRR
Sq Footage2,972
Acreage3.26

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$105,400
27%
Improvement Value:$292,100
73%
Total Assessment$397,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,086+3.7%
2024$12,617+4.3%
2023$12,093+0.9%
2022$11,987+0.6%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 2234, Page 208

Property Built

Built

Year Built: 1999